Twój facet gra w gry? Zagraj z nim albo znajdź wreszcie pasję.

Twój facet gra w gry? Zagraj z nim albo znajdź wreszcie pasję.
Photo by Humphrey Muleba on Unsplash

Biedni są ludzie bez pasji. Codziennie zajmują sobie czas telefonem, telewizją, YouTubem,  pracami około domowymi czy życiem innych ludzi, zamiast znaleźć coś, co będzie ich kręcić.


Idealnym przykładem jest Angelika. Siedzi obok swojego faceta, ogląda seriale przewijając walla i pisze, że czuje się samotna bo jej facet znowu gra w gry. Koleżanki prześcigają się w komentarzach, która ma gorzej, której facet jest większym.. sam wiesz czym. Pomijam fakt, że sama daje o sobie świadectwo, skoro związała się z takim leszczem. Każda potwora znajdzie swojego amatora - kobiety też grają w gry. Nie tylko tańczą, śpiewają, biegają, fotografują, szyją, malują.
W każdym razie, już całe forum wie, że Maciek (facet Angeliki) na pewno jest uzależniony, zaniedbuje swój związek i będzie agresywny, bo grał po pracy 2h w strzelankę na swoim PC. Biedny facet, który we własnym związku nie ma przestrzeni dla siebie, nie może czuć się swobodnie, żeby zaraz nie zostać obsmarowanym na fejsie przez własną kobietę. Biedny, że nie może w spokoju oddawać się hobby. Biedna ta Angelika, która nie ma czegoś co ją kręci.


Nie tylko gry mogą być pasją, 

ale ich łatwiej się uczepić. Jeżeli napiszesz, że Twój partner biega to go poprą bo dba o kondycję, skoro fotografuje to rozwija się artystycznie, kiedy gotuje to stara się dla Ciebie.. nawet jakby szył sukienki, ktoś zawsze doszuka się korzyści. Może Cię to zaboli, ale tak jest - pasje są dobre. Nawet gry. Poza clickerami - one mogą nawet nie istnieć.


Gry to bezcelowe klikanie w przyciski. 

Nawet jeżeli, to czy nie robimy tego samego? Leniwie wybierając kolejne kanały na pilocie, machinalnie, wyuczonym ruchem kciuka, przeglądamy Facebooka czy serduszkujemy zdjęcia na Instagramie.To nawet bardziej bezmyślne niż gry - grając przynajmniej uczymy się pracy zespołowej, odreagowujemy stres w strzelankach, rozwijamy zręczność w Crasha Bandicoota czy myślenie przestrzenne w Minecrafcie. Z serialu wywnioskujesz najwyżej z kim nie warto chodzić do łóżka.

 Szkoła imienia Viktora Rydenberga w Sztokholmie wprowadziła obowiązkowe zajęcia z grą "Minecraft" dla 13-stolatków. 

Ludzie mają tendencję do odrzucania czegoś, czego nie rozumieją. Sport znamy z mediów, mniej więcej ogarniamy fotografię smartfonami, a jedzą wszyscy, więc siłą rzeczy znają podstawy gotowania. Teraz szczerze: czy oceniając gry, chociaż raz w nie zagrałeś? Tak naprawdę, interesując się uniwersum i zadaniami? Czy tylko przeszedłeś samouczek?

Twój facet gra w gry? Jeżeli nie zaniedbuje związku, rodziny, zdrowia czy pracy, to wszystko jest w porządku. Każdemu należy się przestrzeń w związku i chwila relaksu, w jakiejkolwiek formie. Następnym razem usiądź koło niego i spróbuj z nim zagrać - nie tylko spędzicie ten czas wspólnie, ale znajdziecie nowe tematy do rozmowy... a jeżeli dalej nie chcesz, pozostaje Ci uszanowanie jego pasji i znalezienie na ten czas własnej. Powodzenia!
Podobało Ci się? 
Zerknij do kolejnego wpisu  i polub mnie na Facebooku, żeby nie przegapić kolejnych wpisów.

Komentarze

instagram

Copyright © Silverleaf Blog